• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Hot Springs Medical & Spa 4* (oblast Razlog) (35)

 

Добредојдовте во новиот дом на минералната вода...HOT SPRINGS&SPA е нов четириѕвезден хотел што се наоѓа на 5 километри од Банско во селото Бања, надалеку познато по минералните термални извори. Удобен, топол и уникатен планински хотел, елегантно проектиран и опремен со природни материјали-дрво и камен кои внесуваат конфор и декоративен акцент во сите соби и апартмани кои имаат поглед кон три планини иликон прекрасната борова шума... HOT SPRINGS&SPA е Спа хотел на годината;има отворен и затворен базен со хидромасажни млазеви со чиста минерална вода со температура од  36° C проектирани со детски оддел,   а во Spa & Wеllness  центарот има парна бања,  солариум-Био сауна со   60 ° C  ,  фински сауни со 80 ° C и 90° C,  турски хамам, солена соба, иглу и ледена фонтана. Составен дел на Spa & Wеllness  центарот е посебен ресторан за брза храна, каде гостите можат да влезат директно од базенот, сосема релаксирано да ручаат и да се вратат и повторно уживаат во благодетите на топлата минерална вода.

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени со TV со рамен екран и сателитски канали, сопствено купатило со туш или када со минерална вода, бањарки, влечки, крпи за базен...Хотелот има голем лоби бар, а доколку сакате да одмарате без придружба на Вашите деца, за нив ќе се грижи и ќе ги забавува обучен тим во Мини парти клубот.

HOT SPRINGS & SPA има медицински персонал коj, користејќи ги лековитите својства на минералната вода може да Ви предложи програми за физиотерапија, рехабилитација, детокс програми, програми за слабеење и анти-стрес процедури.

 

www.hotsprings-spa.com

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - плати 3, користи 4 ноќевања : БОНУС 3 =4 за резервации со период на престој 23.09-19.12.2019 (не се комбинира со 10% и 15% попуст)

 

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Појадок и вечера

Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес

Интернет, паркинг


СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања

15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Попустите не важат за следните термини : 03.03.2019; 25.04-29.04.2019; 04.05-06.05.2019; 24.05-26.05.2019; 06.09-08.09.2019; 21.09-23.09.2019 

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

 Минимален престој за следните термини : 03.03.2019; 04.05-06.05.2019; 24.05-26.05.2019; 06.09-08.09.2019; 21.09-23.09.2019 – 3 ноќевања 

 Минимален престој за следните термини : 25.04-29.04.2019 – 4 ноќевања


Дополнителни услови :

За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица

Дете до 5.99 год. – бесплатно

Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 29€ на ден

Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден

Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен

Трет возрасен на дополнително легло – доплата 38€ на ден

Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 29€ на ден