Кушадаси - 7 ноќевања со чартер лет (1)

ТЕРМИНИ:

25.06.2023

02.07.2023

09.07.2023

16.07.2023

23.07.2023

30.07.2023

06.08.2023

13.08.2023

20.08.2023

27.08.2023

03.09.2023

10.09.2023

 

HOTEL MELIKE

Локација: хотелот се наоѓа во Кушадаси Сместувачки капацитети: сите хотелски соби се комплетно опремени тв, клима, мини бар. Услуга: BB (ноќевање со појадок) / HB (ноќевање појадок и вечера) Плажа: хотелот се наоѓа на 50 метри од плажа. Хотелски содржини: ресторан, бар, детски базен.
Hotel Website: http://www.en.melikeotel.com/

 

MINAY PLUS Hotel

Положба: лоциран е на 150 метри одалеченост од морето и од Ladies Beach, 2км од центарот на Кушадаси и на 25км од Ефес. Комплетно реновиран во 2010 година. Сместување: 65 соби со поглед на море и градина. Сите соби се опремени со клима уред, сателитска ТВ, бања , телефон, фен и балкон. Услуга: полупансион (појадок и вечера – шведска маса). Содржини: ресторани, pool bar, snack bar, фризер, автентичен турски бар, диско, перална, турска бања, сауна. Плажа: во близина на Ladies Beach Спорт и забава: надворешен базен со посебен дел за деца.

 

FLORA SUITES

Локација Flora Suit Hotel е на 6 км од центарот на Кушадаси, 75 км од аеродромот, 700 м од Long Beach. Има приватна плажа и нуди бесплатен превоз до плажа 4 пати на ден. Се наоѓа на 700 метри од плажа. Плажа: Приватна, песочна плажа, хотелот нуди бесплатен превоз до плажа 4 пати на ден. Се наоѓа на 700 метри од морето. Соби: Има вкупно 104 соби, вклучувајќи 49 стандардни соби и 55 Family соби, кои се реновирани за вас во хотелот Flora Suit. Карактеристики на стандардната соба (сите со поглед на градината), сплит клима уред, ламинат, туш, балкон, телевизор LCD, телефон, минибар, фен за коса. Стандардна Family соба (поглед на базен и градина), две соби поврзани со врата, сплит клима, ламинат, туш, балкон, ТВ LCD, телефон, минибар, фен... Хотелски содржини: Ресторан покрај базен за 500 лица, затворен ресторан за 300 лица, лоби бар и бар покрај базен. Отворен базен, детски базен, базен со лизгалки и џакузи базен до него, доктор, маркет, лифт, интернет кафе, сала за игри, одбојка, кошарка, билијард, пинг-понг, тениско игралиште, мини голф, Водни спортови, услуги за анимација и детски парк, патека за пешачење, билијард, Сервирање на оброци: All Inclusive– појадок, доцен појадок, ручек и вечера (шведска маса), закуски (брза храна), кафе или чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во баровите.
Hotel Website: www.florasuitotel.com

 

HOTEL SUNDAY


OMER HOLIDAY RESORT

Yavansu Mevkii, Süleyman Demirel Bulvarı, Yavansu Mevkii, Süleyman Demirel Blv., 09400 Kuşadası/Aydın, Türkiye

Локација: Хотелот се наоѓа на 75 км од Измир, 122 км од аеродромот во Бодрум и 4 км од центарот на Кушадаси. Отворен е во 1974 година, реновиран во 2012 година. Зафаќа површина од 36.000 м2. Плажа: Приватна, песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири за плажа, се бесплатни за гостите на хотелот. Соби: Хотелот се состои од трикатна зграда со 55 Супериор соби (24-31 м2, за максимум 3 лица) и “клуб“ дел: 84 Club соби (19-25 м2, некои од нив имаат кревети на кат, за максимум од 2 +2), 35 Club family соби (35 м2, две соби одделени со врата, за максимум 4 + 1) и 19 Family соби Dublex (40 м2), на приземје два кревети и бања со туш , на први кат брачен кревет и бања со џакузи, за најмногу 5 лица). Сите соби се климатизирани и имаат балкон или тераса, сателитска ТВ, сеф, мини бар, телефон и фен. Хотелски содржини: Главен ресторан, a la carte ресторан, 4 барови, отворен базен, детски базен, 2 тобогани, тениско игралиште, пинг-понг, кошарка, одбојка, фудбал пет на страна, билијард, електронски игри, спортови на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, масажа, детски клуб (4-12 години), анимација, фризер, лекар, перална и продавница. Сервирање на оброци: All Inclusive– појадок, доцен појадок, ручек и вечера (шведска маса), ужинка (брза храна), колачиња со кафе или чај, полноќна супа, неограничена конзумација на локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во баровите.
Hotel Website: http://www.sharkhotels.com/en/


SIGNATURE BLUE RESORT

Yavansu, Esin Engin Sk. No:66, 09400 Kuşadası/Aydın

Локација: Хотелот е лоциран на сама плажа на 22 км од центарот на Кушадаси, 60 км од аеродромот во Измир. Хотелска содржина:Хотелот се наоѓа на површина од 27.000 м2. Во својата содржина има ресторан, бар, услуга во соба (се плаќа), конференциска сала, 2 затворени базени.Хотелот е прилагоден за лица со посебни потреби. Бесплатен Wi-Fi во заедничките простории Плажа:Веднаш до хотелот има приватна песочена долга 300 м плажа, со сино знаме. Бесплатно: чадори, лежалки, крпи за плажа, бар на плажа. Сместување: Сите соби се наоѓаат во една зграда (број на ката: 12, број на лифтови: 4) Видови соби: промо соби за макс. 3 лица: 1 спална соба, индивидуална клима, сеф (бесплатно), сет за кафе/чај (бесплатно), минибар (бесплатен, се надополнува само при пристигнување), ТВ, телефон, бања (џакузи, тоалет), балкон соби делукс за макс. 3 лица: 1 спална соба, индивидуална клима, сеф (бесплатно), мини-бар (бесплатно, се дополнува само при пристигнување), ТВ, телефон, бања (туш, тоалет), балкон.
Hotel Website: www.signaturehotels.com.tr/blue-index.html

 

TUSAN BEACH

Bayraklıdede Mh, Kuştur Önü Yolu Cd. No:19, 09400 Kuşadası/Aydın

Положба: на приватна плажа, 4км од Кушадаcи Сместување: 286 соби со поглед на море и 68 соби со поглед на градина (стандардни и свити) опремени со бања, клима уред, сателитска ТВ, мини бар, телефон, фен. Услуга: All Inclusive 24h Плажа: песочна приватна плажа Спорт и забава: два базена, лежалки покрај базен, аеробик, анимации, мини клуб, мини диско, вечерни претстави, диско, филмска сала, сауна, турска бања, финска сауна, масажа...
Hotel Website: https://tusan.com.tr/en/


GRAND BLUE SKY

Kadınlar Denizi Mevkii, Kuşadası / Aydın, Turkey

Локација: Хотелот Grand Blue Sky International се наоѓа на познатата плажа „Ladies Beach“ со пристап до приватна песочна плажа, наградена со сино знаме за чистота и квалитет на водата. Оддалечен 3 km од центарот на Кушадаси, 75 km од аеродромот во Измир, околу 120 км од аеродромот во Бодрум, и 18 км од античкиот град Ефес. Со уникатен панорамски поглед на тиркизно-синото море и прекрасните зајдисонца, овој хотелски комплекс, кој се простира на површина од 40.000 м2, е опкружен со зеленило и има вкупно 319 соби распоредени на неколку блокови. Хотелска понуда: Рецепција, главен ресторан*, три a la carte ресторани (рибен, италијански - бесплатно еднаш за време на престојот со задолжителна претходна резервација и задолжителен dress code ), неколку барови (Pool bar, Beach bar, Lobby bar, Sky bar, Umbrella bar), слаткарница, диско, два базени за возрасни, еден базен за деца, бесплатен Wi-Fi интернет во заедничките простории и во собите, Spa&Wellness (фитнес, сауна и турска бања). *Забелешка за ресторани: - “dress code “ е задолжителен во сите a la carte ресторани и за време на вечерата во главниот ресторан (забранети се шорцеви, папучи на плажа, костими за капење и сите други обувки и облека за плажа и базен). Понуда за најмладите: базен за деца, мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско игралиште, анимација. Плажа: песочна плажа на хотелот. лежалки, чадори и пешкири за плажа се бесплатни. Сместување: Стандардните соби можат да бидат со поглед на градината (се наоѓаат на приземје, во блоковите А, Б и Ц) и со поглед на море (се наоѓаат во целиот комплекс, освен во А, Б и C блокови). Собите вклучуваат: клима, LCD телевизор, мини бар (вода, се надополнува секојдневно), сеф, бесплатен Wi-Fi интернет, бања, фен, повеќето соби имаат балкон. Исхрана: all inclusive - „се вклучено“ - самопослужување, избор на неколку јадења според условите и правилата на хотелот: појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ноќна ужина, ужина во текот на денот, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, според хотелските термини од 10:00 до 00:00 часот. Спортски активности: тенис, фитнес, пилатес, спортови на вода, аеробик, анимација, билијард, пинг понг. Услуги и активности со доплата: услуга во соба, увезени и флаширани пијалоци, локални специјални вина, коктели, сите пијалоци по полноќ, турско кафе, свежо цедени сокови, Отомански a la carte ресторан и сите други a la carte ресторани доколку се користат втор пат и секој следен пат - со претходна резервација, мини бар во собата (освен вода), масажа, салон за убавина, фризер, телефон, перална, третмани за убавина, фотограф, изнајмување автомобили, лекар, продавници и сите бутици во хотелот, осветлување за тениско игралиште, вода спортови.
Hotel Website: https://www.grandbluesky.com


RICHMOND EPHESUS RESORT

RICHMOND EPHESUS RESORT 7 nights 2023Hotel Website: www.richmondhotels.com.tr/en/richmond-ephesus-resort-hotel-kusadasi/

Hotel Website: www.richmondhotels.com.tr/en/richmond-ephesus-resort-hotel-kusadasi/