VILA AKROTIRI (58)

ВИЛА АКРОТИРИ - ПЕФКИ

Покрај самото шеталиште во првиот ред куќи покрај море за наоѓа вила Акротири. На приземјето има кафе бар, а веднаш до вилата и супермаркет.

Вилата располага со двокреветни студија кои се на прв спрат, дел од собите се со поглед на море, а останатите кон дворот. Секое студио е со комплетно опремена кујна, тоалеи, тв, тераса и клима која е вклучена во цената.


-20% попуст за целосна уплата до 31.12.2023

 

СМЕНА

ПЕРИОД

½ МОРЕ

½ ПОЗАДИ

1

25.05-01.06

100 ПРОМО

90 ПРОМО

2

01.06-08.06

110 ПРОМО

100 ПРОМО

3

08.06-15.06

140

120

4

15.06-22.06

160

140

5

22.06-29.06

180

160

6

29.06-06.07

200

180

7

06.07-13.07

220

200

8

13.07-20.07

245

220

9

20.07-27.07

250

230

10

27.07-03.08

250

230

11

03.08-10.08

250

230

12

10.08-17.08

250

230

13

17.08-24.08

240

220

14

24.08-31.08

230

210

15

31.08-07.09

210

190

16

07.09-14.09

190

180

17

14.09-21.09

170

160

18

21.09-28.09

140

130

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

 

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз),

трето и четвтро лице гратис сместување во студио,

 

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 20 евра по лице.


Доплата за превоз и траект ( за оние кои имаат гратси сместување)

- 65 евра за возрасни

- 45 евра за деца до 12 години


Автобуски превоз, места и сатница на поаѓање:
- Скопје, во 00:30 ч. (паркинг на спортскиот центар "Борис Трајковски")
- Велес, во 01:00 ч. (бензиска пумпа, мотел Македонија)
- Неготино, во 01:30 ч. (бензиска пумпа "Макпетрол")
- Смоквица, во 02:00 ч. (бензиска пумпа "BWO петрол")
- Гевгелија, во 02:30 ч. (бензиска пумпа, граничен премин)

Поаѓање од Грција: - Истиот ден попладне.

-    Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-   Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

-   Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-    Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

-  За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

Промо цените се со пресметан попуст за рана уплата и не се одбива за патување со сопствен превоз.

- Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.


НАПОМЕНА


-  За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.

-  Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

-  Сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот,


-  Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

-  Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите. 

-  Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.

-  Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..

-  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

-  За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.

-  Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Во случај на отказ на аранжан кој е со попуст за рана уплата 50 % од сумата е неповратна а вториот дел од 50 % се задржуваат согласно скалата која е објавена во општите услови за патување