ЗАНЗИБАР

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места!

ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА СО АВИОН ОД СКОПЈЕ

 
ТЕРМИНИ: Март, Април и Мај 2023

Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!

Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите! Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура! Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов - пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра!

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Хотел

Услуга

Тип на соба

Цена

13-21.03.2023 (8 ноќи)

09-17.04.2023 (8 ноќи)

22-30.05.2023 (8 ноќи)

Smiles Beach Hotel 4*

Полупансион

Цена по лице во двокреветна соба

1.680 €

1.615 €

1.650 €

Sea Cliff Resort & Spa 5*

Полупансион

Цена по лице во двокреветна соба

1.750 €

1.700 €

1.690 €

Март период за патување
TK1004 13MAR  SKPIST  0845 1215  
TK 564  13MAR  ISTZNZ  1925 0430+1
TK 564  21MAR  ZNZIST  0530 1250  
TK1005  21MAR  ISTSKP  2025 1955

Април период на патување
TK1004 09APR  SKPIST  0840 1110   
TK 567  09APR  ISTZNZ  1840 0335+1
TK 567  17APR  ZNZIST  0435 1215  
TK1005  17APR ISTSKP   1900 1925

Мај период на патување
TK1004 22MAY  SKPIST   0840 1110  
TK 605  22MAY  ISTZNZ 1850 0205+1
TK 605  30MAY  ZNZIST   0325 1245  
TK1005  30MAY  ISTSKP 1900 1925  


ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија, во економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 8 ноќевања во хотелот по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / ПП  “полупансион” согласно политика на хотел и протоколи
 • Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Занзибар

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Виза за Занзибар – 50 USD
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Градска такса – 1 USD од ноќ по лице. Се плаќа директно на рецепција во хотелот.
 • Патничко – здравствено осигурување – пожелно што покрива КОВИД и за откажување патувања
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

 

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување