Vila Hany-sopstven prevoz (100)

Локација: Vila Hany се наоѓа во делот на Парга, лоцирана на раскрсницата помеѓу плажата Валтос и центарот на Парга. На благ рид, на 300 метри од центарот и 450 метри од градската плажа, која нуди прекрасен поглед на градот и тврдината. Се наоѓа на 600 метри од плажата Валтос.

Содржина на вилата: Пред вилата и во непосредна близина има паркинг простор. Објектот има складирање на багаж за последниот ден од вашиот престој, како и туш во дворот. Нудиме реновирани двокреветни и трокреветни студија лоцирани на првиот кат од вилата.

Содржина на собите:  Сите сместувачки единици се опремени со кујна (мини електричен шпорет, фрижидер, прибор без тави) наменети за приготвување лесни оброци, тоалет, ТВ, клима со доплата од 7 евра на ден, пешкири, тераса со столици за седење, како и како тенди. Чистење, промена на постелнина и пешкири се врши на секои 5 дена. СТРОГО Е ЗАБРАНЕТО – употреба на тави и пржење на риби

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Usluga Tip 22.05 01.06 11.06 21.06 01.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 09.09 19.09
Vila
Hany
TV, AC
1/2 Std NA 100* 135* 185* 415 525 655 695 695 695 625 215* 185* 110*
1/3 Std NA 95* 115* 145* 455 575 695 755 755 755 675 170* 145* 100*
Употреба на клима 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден
Легенда
 • 1/2std - Двокреветно Студио
 • 1/3std - Трокреветно Студио

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.
 • Едно дете, до 2 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен.

 

 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице.
 • Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
  – Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
  – едно дете до 2 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку го користи и има свое седиште во автобус.

  – Користење на бебешко креветче е можно со доплата од 2 евра на ден.
  – лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
 • Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
  – кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот
   
 • - 50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.