• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

BREZA 3*

 

Hotel Breza е сместен во популарниот ски центар Боровец, помеѓу две ски патеки за деца и на 2 мин. одење до гондолата. Хотелот е изграден во алпски стил. Нуди: лоби бар, ресторан, тераса со скара, бежичен интернет, финска сауна, парна бања, ски остава, детско игралиште и игрална, паркинг, билијар.

 

Собите се опремени со LCD TV со кабловски канали, телефон, фен, мини бар. Некој соби имаат балкон.

 

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-10% за уплати до 01.12.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената НЕ е вклучено:
- Туристичка такса за престој 1€ возрасни и деца 2-12г.
- Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 60€ возрасен, 30€ дете (2-12 г.) 
- Доплата за Божиќна вечера (задолжителна) 40€ возрсен , 20€ дете (2-12г) 
 
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -10 % за уплати до 01.12.2019г.
2)  За резервации напарвени до 01.12, 7=6 за престој во период 15.03-30.03.2020, Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.