Blue Saphhire (24)

Вилата се наоѓа на неколку чекори од плажа, веднаш до хотелот Елпиники на јужниот дел на Неа Потидеа, лоциран на крајниот дел на местото, свртена према запад, идеална за оние кој љубат долг престој на плажа до доцна во денот. Оваа вила е нова градба и располага со 5 студиа на приземје или спрат. Годинава 2023та има дополнување од 3 нови соби на спрат со поглед море. Вилата има паркинг, и интернет. Гостите од вилата имаат 2 бесплатни лежалки, исто имаат и можност да изнајмат велосипед. 

Сите студиа се опремени со тв, клима (вклучена во цената), мини кујна, сопствен тоалет со туш, тераса со мебел за седење. Двокреветните студиа имаат спален кревет плус дополнитлно легло ранџо или софа а четворокреветните студиа се со еден спален кревет и кревети на спрат.


Студио бр.1 - 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат - сут. приземје

Студио бр.2 - 1/2 студио за 2 лица со две поединечни легла - сут.приземје

Студио бр.3 - 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат - сут. приземје

Студио бр.4 - 1/3+1 студио за 3 возрасни + 1 дете со спален кревет и софа на пуштање

Студио бр.6- 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат - на прв спрат и поглед море

Студио бр.7 - 1/2+1 студио за 3 лица со спален кревет и дополнително легло на расклопување со поглед на море- на втор спрат

Студио бр.8 - 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат со поглед на море - на втор спрат

 

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд


Првите два термина и последниот термин се промо цени, и истите не подложат на попуст. 

 

 

Датуми 

1/2+1 SV

1/2 twin bed

1/4 1st floor

1/3+1

1/4 SV 2nd floor

1/4 ground floor

2+1+1 (red Sofa SV)

20.05.2023 - 27.05.2023

149 €

99 €

159 €

149 €

159 €

139 €

169 €

27.05.2023 - 03.06.2023

189 €

149 €

199 €

189 €

199 €

179 €

209 €

03.06.2023 - 10.06.2023

209 €

179 €

219 €

209 €

219 €

199 €

229 €

10.06.2023 - 17.06.2023

289 €

249 €

299 €

289 €

299 €

279 €

309 €

17.06.2023 - 24.06.2023

409 €

339 €

409 €

399 €

409 €

389 €

419 €

24.06.2023 - 01.07.2023

489 €

399 €

499 €

489 €

499 €

479 €

509 €

01.07.2023 - 08.07.2023

509 €

439 €

529 €

509 €

529 €

499 €

559 €

08.07.2023 - 15.07.2023

529 €

459 €

559 €

529 €

559 €

539 €

589 €

15.07.2023 - 22.07.2023

569 €

459 €

599 €

569 €

599 €

579 €

629 €

22.07.2023 - 29.07.2023

569 €

499 €

599 €

569 €

599 €

579 €

629 €

29.07.2023 - 05.08.2023

609 €

539 €

629 €

609 €

629 €

599 €

659 €

05.08.2023 - 12.08.2023

609 €

539 €

629 €

609 €

629 €

599 €

659 €

12.08.2023 - 19.08.2023

609 €

539 €

629 €

609 €

629 €

599 €

659 €

19.08.2023 - 26.08.2023

549 €

459 €

569 €

549 €

569 €

539 €

599 €

26.08.2023 - 02.09.2023

409 €

349 €

429 €

409 €

429 €

399 €

459 €

02.09.2023 - 09.09.2023

339 €

289 €

349 €

339 €

349 €

329 €

379 €

09.09.2023 - 16.09.2023

289 €

239 €

299 €

289 €

299 €

279 €

309 €

16.09.2023 - 23.09.2023

249 €

199 €

259 €

249 €

259 €

239 €

269 €

23.09.2023 - 30.09.2023

199 €

169 €

219 €

199 €

219 €

189 €

219 €

 

 

Превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)


ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (Макпетрол-кружен тек)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

Поаѓање од Грција:
-15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
-15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
-16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа