• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Прага - 2НП (23)

Прага ( Карлови Вари - Пандорф - Виена)- 2НП Christmas Market

Сигурна реализација

 

Термин 07 Декември

Hotel Olympik 4*

1 ден:  07.12.2022 СКОПЈЕ – ПРАГА:

Состанок на групата на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски , во 10:30ч. Поаѓање на автобусот во 11:00 ч. Се патува преку Србија. Ноќно возење со попатни паузи.

 2 ден: 08.12.2022  ПРАГА:

Пристигнување во Прага во пладневните часови. Факултативно панорамско разгледување на градотсо водич: Горниот град- Храдчани, Катедралата Св. Вито, Златната улица, Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Kaрло IV, Кралскиот пат, Париската улица, Староместанскиот плоштад, Астрономскиот часовник-Орлој, градска куќа, Тинската црква, споменикот на Јан Хус, куќата на Франц Кафка,Прашната кула, Универзитетот на Кaрло четврти, Вацлавскиот плоштад. Националниот музеј.Сместување во хотел. Слободно попладне за индивидуални прошетки. Ноќевање. 

 

3 ден: 09.12.2022 ПРАГА – КАРЛОВИ ВАРИ:

Појадок. Препорачуваме полудневен  излет до бањскиот центар Карлови Вари. Посета на деветнаесет извори и прекрасните неоренесансни колонади. Можност да ги погледнете надалеку познатите производи од  порцелан, стаклото Мозер, ликерот Бехеровка како и музејот на Бехеровка .  Враќање во Прага во попладневните часови . Предлагаме  крстарење со брод по реката В’лтава.  Слободно време за прошетки низ Прага.  Ноќевање  

 

 4 ден :10.12.2022 ПРАГА – ВИЕНА:

Појадок. Одјавување од хотел. Поаѓање за Виена со попатна посета на OUTLET SHOPPING CENTER  PARNDORF . Слободно време за шопинг. По пристигнувањето во Виена, панорамско разгледување на градот со автобус: Рингот, Oперата, Парламентот, Музејската четврт, Универзитетот, зимскиот дворец Хофбург, катедралата Св. Стефан...  Слободно време во Виена.Во вечерните часови  патувањето продолжува кон Македонија. Ноќно возење со попатни паузи.

 

5ден :11.12.2022 СКОПЈЕ:

Пристигнување во Скопје во  пладневните часови.


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 139 € / 8.620 ден 


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА

 • Превоз со високотуристички автобус на релација Скопје – Прага  – Скопје
 • 2 ноќевања со појадок во Hotel Olympik 4* во Прага 
 • Посета на OUTLET SHOPPING CENTER PARNDORF
 • Посета на Виена
 • Организација и водство на програмата

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА

 • Задолжително патничко здравствено осигурување 175  мкд
 • Туристичка такса (се плаќа во агенција) - 250 мкд
 • Разглед на Прага со локален водич – 15
 • Факултативна посета на Карлови Вари со локален водич– 35
 • Крстарење со брод по Влтава – 20 
 • Влезници за музеи и локалитети
 • Доплата за еднокреветна соба 1550 ден

НАПОМЕНИ

 • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 40 патници.
 • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
 • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди сатница на поаѓање