ИНТЕРХОТЕЛ 4*

 • ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* – Сандански Ценовник валиден за период од 01.03.2023  
  Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба Петок –

   

  Сабота

  Недела – Четврток  
    НП ПП НП ПП    
  Двокреветна соба (2 в.) 121€ 157€     100€ 135€

  Еднокреветна соба (1 в.) 94€ 112€     78€ 96€

  Супериор соба (2 в.) 145€ 181€ 120€ 155€

  СТАНДАРД студио 174€ 210€ 145€ 181€

  Апартман ЛУКС 196€ 232€ 163€ 199€

  Апартман ФЕМИЛИ 268€ 322€ 222€ 276€

  Дополнителни услови за сместување во СОБА :
  Дете од 4-11.99 год. на редовно легло / 10€ / 10€

  Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло 18€ 27€ 15€ 24€

  Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло 40€ 58€ 33€ 51€

  Дополнителни услови за сместување во СУПЕРИОР СОБА/СТУДИО/АПАРТМАН :
  Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло / 10€ / 10€

  Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло 40€ 58€ 33€ 51€

  Возрасен на дополнително легло 40€ 58€ 33€ 51€

  Дете до 3.99 год. во соба или студио/апартман БЕСПЛАТНО

   

  Цените се валидни за сместување во период од 01.10-22.12.2022
  Не се валидни за празници

  Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ :

  Сместување Минимум Максимум
  Двокреветна соба 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
  Супериор соба 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
  Студио СТАНДАРД 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
  Апартман ЛУКС 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
  Апартман ФЕМИЛИ 1 возрасен 4 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

  Напомена : во двокреветна соба со отделни легла има можност да се додаде само бебешко креветче, нема можност за дополнително легло

   

   

  Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

  • Нокевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
  • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
  • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
  • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
  • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
  • Лежалка и пешкир покрај базените
  • Безжичен интернет во целиот хотел
  • Паркинг
  • Сеф на рецепција
  • Детско катче со аниматор
  • Туристичка такса

   

  НАПОМЕНА!
  Хотелот не прима домашни миленици
  Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд

  СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

  Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)

  Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

   

  УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

 • За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 • Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
 • Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 • Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 • Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 • Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
 • Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 • Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот
Бугарија 2023
Бугарија Спа Центри
 • Вклучено
  Детско катче
  Интернет
  Паркинг
  Појадок
  Сауна
  Фитнес
 • Не е вклучено
  All inclusive