VILA PARTHENON (14)

Вила “Parthenon” се наоѓа во Неос Мармарас, во непосредна близина над пристаништето во централниот дел, oколу 50m oд најблиската мала плажа и на околу 500m од познатата плажа Paradisos. Вилата има 2 влеза. Во задниот дел се наоѓа прекрасно уреден двор со лулашки за деца и скара за гостите со маси и столчиња.  Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на извлекување. Студијата се наоѓаат на I и II кат, сите опремени со: кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, клима (со доплата на лице место 6€ од ден), ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња. Ви посакуваме пријатен престој.

 

 EARLY BOOKING - Лето 2023 

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23  |    5% попуст за целосна уплата до 01.04.23

"Parthenon"
Неос Мармарас
термин  МАЈ  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
бр. ноќи  7 7 7 7
7 7 7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 *
7 * 7 7 7
7
7
1/2 студио 85 105 125 155 185 215 355 395 425 425 425 425 425  215 185 145 125 95
1/3 студио 95 115 135 175 205 235 385 415 455 455 455 455 455 235 205 175 135 105
1/3+1 студио 105 125 145 195 225 255 415 445 475 475 475 475 475 255 225 195 145 115
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • -  Превозот ги остава/зема патниците пред вилата.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Доплата за клима - 6 € од ден (на лице место);
 • Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.
Автобуски превоз НЕОС МАРМАРАС, според термини од табелата
Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Неос Мармарас (340 км)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h

 Скопје - Солун - Неа Модања - Псакудија
 Метаморфозис - Неос Мармарас


 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2,30€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)  06:15h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол - кружен тек) 06:00h
 Удово:  (бензинска, Макпетрол) 06:30h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:30h
 Поаѓање од Неос Мармарас:  14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (пред вилата).
 За времето на враќање се можни мали задоцнувања поради густиот сообраќај
 во текот на летната сезона. Затоа однапред се извинуваме.

 

GPS Coordinates: 40°05'43.1"N 23°46'44.1"E   |   40.095309, 23.778926