VILA DIOGENIS, 10 nokji sopstven prevoz (9)

Преубав остров кој се наоѓа во западна Грција на Јонско море, помеѓу Крф и Кефалонија. Златни песочни плажи, кристално чисто море, планини со богата вегетација се некои од каректеристиките кои ја праваат Лефкада идеално место за незаборавен одмор. Нај развиено туристичко место е Нидри а јужно се островите Кефалонија и Закинтос до каде се организираат бројни излети.

Оваа вила се наоѓа во градина од маслинки над Валтос плажата. Одалечена 400 метри од море и околу 500 метри од стариот град Парга. Студио 02 поседуваат два стандардни кревети или еден француски кревет. Студијата поседуваат кујнски дел (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), купатило, ТВ, клима и тераса со гарнитура за седење.  Климата се доплаќа. Се работи за комплекс кој го сочинуваат четири сместувачки капацитети и базен со тераса за сончање.


ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

Вила DIOGENIS Komfort (климата се доплаќа)


Услугамај.31јун.10јун.20јун.30јул.11јул.21авг.01авг.11авг.22септ.01септ.12септ.22окт.02
Број на ноќевања 10 10 10 11 10 11 10 11 10 11 10 10 7
Студио 02 по лице / 169 229 269 289 349 329 369 329 259 189 149 /
Цена до 31/03 / 159 219 259 269 329 309 349 309 239 169 139 /

 

Вила DIOGENIS Standard (климата се доплаќа)

 

Услугамај.31јун.10јун.20јун.30јул.11јул.21авг.01авг.11авг.22септ.01септ.12септ.22окт.02
Број на ноќевања 10 10 10 11 10 11 10 11 10 11 10 10 7
Студио 02 по лице / 149 189 209 249 319 299 329 299 229 159 139 /
Цена до 31/03 / 139 179 199 229 299 279 299 279 209 1

 

Оваа вила се наоѓа во градина од маслинки над Валтос плажата. Одалечена 400 метри од море и околу 500 метри од стариот град Парга. Студио 02 поседуваат два стандардни кревети или еден француски кревет. Студијата поседуваат кујнски дел (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), купатило, ТВ, клима и тераса со гарнитура за седење.  Климата се доплаќа. Се работи за комплекс кој го сочинуваат четири сместувачки капацитети и базен со тераса за сончање.  
ТУРИСТИЧКА ТАКСА Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.
НАПОМЕНА - Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.

ЛОКАЦИЈА