Vila San Nectarios 10 nokjevanja (100)

Локација: Сан Нектариос се наоѓа во центарот на Парга, на само 200 метри од пристаништето. Во близина на вилата има две одлични плажи, Крионери и Писо Крионери. Венецијанскиот замок е 700 метри, додека плажата Валтос е 1,5 км.

Содржина на вилата: Нудиме двокреветни и трокреветни соби со услуга ноќевање со појадок. Вилата располага со рецепција и бар во кој можете да уживате со кафе и пијалоци со бесплатен WIFI интернет.

Содржина на собите: Модерно уредени соби вклучуваат ТВ, клима која е  вклучена во цената, бања, мини фрижидер, фен, сеф. Просторија  за последниот ден од престојот. Сместувачките единици се чистат секој ден, додека постелнината и пешкирите се менуваат на секои 5 дена. СТРОГО Е ЗАБРАНЕТО – употреба на тави и пржење на риби

 

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Usluga Tip 22.05 01.06 11.06 21.06 01.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 09.09 19.09
Hotel
San Nectarios 2*
TV, AC
1/2 Room ND 135* 205* 270* 845 945 1055 1195 1195 1195 995 315* 250* 195*
1/3 Room ND 115* 190* 240* 995 1145 1295 1445 1445 1445 1245 245* 215* 165*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
 • Едно дете, до 6 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен.

 

 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице.
 • Услови за деца до 6 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
  – Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
  – едно дете до 6 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку го користи и има свое седиште во автобус.

  – Користење на бебешко креветче е можно со доплата од 2 евра на ден.
  – лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
 • Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
  – кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот
 •  

   

  – 50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.

  • задолжителна доплата на име “stay over“  данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место
  • Во студијата или апартманите првиот ден влезот е во 15:30 часот (по локално време), а последниот ден студијата и апартманите се напуштаат до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и подготвени сместувачки капацитети, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.
  • Во случај на недоволен број на пријавени патници, агенцијата го задржува правото да откаже или организира одредени поаѓања во соработка со друга агенција. Минималниот број на патници за организација на аранжманот е 30. Во случај на откажување, минималниот рок е 15 дена пред почетокот на аранжманот.
  • Организаторот го задржува правото да ги продаде своите слободни капацитети преку понудите LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Странките кои го платиле аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.