Малдиви со лет од Тирана (13)

Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

Цените се дадени во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта).

 

Во цената е вклучено:

  • Авионски билет од Тирана со Fly Dubai      
  • Аеродромски такси;
  • хотелско сместување во наведениот хотел, наведен тип на соба / на база СЕ ВКЛУЧЕНО
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
  • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. 
  • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
  • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација 
  • За ова патување не се потребни медицински имунизации 
  • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
  • Задолжително патничко осигурување