• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA DINA (70)

 

Вилата е лоцирана на само 50 метри од плажа. Ви овозможува прекрасен фамилијарен одмор. Апартманите се на приземје и имаат засебни влезови, непосредно до супермаркет, поседуваат комплетно опремена кујна, тераса.

тв, Wi-fi, купатило.

 

Термини

7

ноќевања

1/4+1

 

Апартман бр. 2

1/2+1/2+1

Апартман  бр.1

13.06-20.06 259
20.06-27.06 299
27.06-04.07 349
04.07-11.07 369
11.07-18.07 429
18.07-25.07 449
25.07-01.08 449
01.08-08.08 459
08.08-15.08 449
15.08-22.08 419
22.08-29.08 359
29.08-05.09

289

Ценовник за Мај , Јуни и Септември со превоз

 

Tермин

 

 

 

Апартман

 

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

 

Мин 3 лица

Место и вили

 

По датуми

09.05-16.05

 

сабота

35 7 35

дина

16.05-23.05

 

сабота

45 7 45

Дина,

23.05-30.05

 

сабота

55 7 55 дина
30,05-06.06

 

сабота

85 7 85

дина 

06.06-13.06

 

сабота

95 7 95

дина

 

 

ЦЕНОВНИК ЗА СЕПТЕМВРИ -2020
Tермин

 

 

 

Апартман

 

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

 

Мин лица

Место и вили

 

По датуми

05.09-12.09

 

сабота

90 7 90 ДИНА
12.09-19.09

 

сабота

80 7 80 ДИНА
19.09-26.09

 

сабота

60 7 60 ДИНА
Ценовник пред и после сезонаБЕЗ ПРЕВОЗ -2020
Термини

 

7 ноќевања

Апартман

 

 

Дуплекс

 

 

ЛОКАЦИЈА ноќевања
09.05-16.05

 

сабота

69 99 ДИНА 7
16.05-23.05

 

сабота

89 139 ДИНА 7
23.05-30.05

 

сабота

140 199 ДИНА 7
30.05-06.06

 

сабота

180 239 ДИНА 7
06.06-13.06

 

сабота

220 279 ДИНА 7

Ценовник без превоз-Септември

Tермин

 

 

 

Апартман

 

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

 

Мин 3 лица

Место и вили

 

По датуми

05.09-12.09

 

сабота

219 7 289 ДИНА
12.09-19.09

 

сабота

179€ 7 249€ ДИНА

 

19.09-26.09

 

сабота

99€ 7 149€ ДИНА

доплата клима 5 евра на ден


Напомена

Цени – Надвор од сезона по лице  – 7 ноќевања со вклучен превоз.

За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице.

Во студио/ апармтан дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број (во одредени капацитети)може да се смести максимум едно дете од 5,99 години во кревет со родител.

Термните се дадени од денот на започнување на арманжманот
Тргнување (состанок на групата во 03.30 часот, а поаѓање во 4.00 часот на паркингот на хотел Вип. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување.
Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.
Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност. (1 евро-62мк)
За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.Напомена. Понудата важи на редовните цени.
Попустите не може да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени не следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени не може да се комбинира.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ulta first или last minute  понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои ги уплатитиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цени.
Усни и телефонски резервации се навалидни и неважечки.
Важечка е резервацијата со аванска уплата од 30% од вклупниот износ на аранжаманот.
Целосна доплата на аранжаманот се врши најдоцна до 7 дена пред тргнување.
Сместување во собите е по 14/часот, а напуштање на истите е до 09/00 часот по локално време.За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
По завршувањето на вашето летување, дожни сте да ја оставите собара во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Туристичката така се плака на лице место кај пртставник на агенцијата или, пак, на сопствениците на објектите.
Истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
Цените објавени се конечни, без скриени трошоци.
Секој патник има обврски и е задолжен да води грижа за важноста на  патните исправи и задолжително да обрезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на т.а.Меридијан
Сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
Организиран превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите.
Цената на превозот– превоз за возрасен 35 евра
Превоз за деца 2-11,99 25 евра.
Дете до 1,99 години (без седиште) бесплатно.