Villa Blue and White (93)

Куќа “Blue and White” е сигурно една од најквалитетните и најдобро уредените и опремените куќи во Неа Флогита. Оценка на букинг има од 9.3 и е лоцирана во помирниот дел на Неа Флогита, на само 150 метри од плажа и 100 метри од центарот. Располагаме со 4 високо квалитетни четирикреветни дуплекс апартмани на прв кат. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствени модерни тоалети, Wi-Fi и клима уред вклучени во цената, пешкири, големи тераси и одличен мебел. Паркингот е обезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар на 50 метри, пекара на 200 метри додека најблискиот голем супермаркет е оддалечен на 150 метри. 

 

Промо акција:

термин: 19.05. – 26.05. – 55 евра по лице со вклучен превоз / термин: 26.05. – 02.06. – 69 евра по лице со вклучен превоз задолжително плаќаат 4 лица во дуплекс

 

1/4 дуплекс апартман бр. А1 – прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопствена тераса со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.

1/4+1 дуплекс апартман бр. А2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни оделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

1/4 дуплекс апартман бр.B1– први кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопственa тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во другата соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.

1/4+1 дуплекс апартман бр.B2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни оделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба имафранцуски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе. 

 

1.  

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице(задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

Термин

Ноќевања

1/4 дуплекс апартман бр. А1и B1 (задолжително плаќаат 4 лица)

1/4 дуплексапартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица)

1/4 дуплексапартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица)

1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)

19/05-26/05

7

79

89

89

99

26/05-02/06

7

89

99

99

109

02/06-09/06

7

99

109

109

119

09/06-16/06

7

119

129

139

149

16/06-23/06

7

129

139

149

159

23/06-30/06

7

149

159

169

179

Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин

Ноќевања

1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1

1/4 дуплекс апартман бр. B2

1/4 дуплекс апартман бр. А21/7+2 дуплекс апартман бр. А3

30/06-07/07

7

649

679

729

779

07/07-14/07

7

689

729

769

829

14/07-21/07

7

749

779

829

899

21/07-28/07

7

749

779

829

899

28/07-04/08

7

749

779

829

899

04/08-11/08

7

749

779

829

899

11/08-18/08

7

749

779

829

899

18/08-25/08

7

749

779

829

899

25/08-01/09

7

699

739

779

849

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице(задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

Термин

Ноќевања

1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1 (задолжително плаќаат 4 лица)

1/4 дуплекс апартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица)

1/4 дуплекс апартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица)

1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)

01/09-08/09

7

139

149

159

169

08/09-15/09

7

119

129

139

149

15/09-22/09

7

89

99

109

119

22/09-29/09

7

79

89

89

99

 

 

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:

-        За возрасни 3.100 мкд. (50евра), еден правец 2.480мкд. (40евра)

-        За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра)

-        Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
 • Во дуплекс апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можeда се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио / апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко - здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже  аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

ЛОКАЦИЈА: 40.25894, 23.21992