• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

GRAND HOTEL BANSKO (22)

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.  
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска)
• 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²)
• 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²)
• 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²)
• 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²)
• 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²) 
 
Услуга: Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса) 

Хотелска содржина:
• Ресторан
• Лоби бар 
• Ноќен бар
• казино
• сеф (бесплатно) 
• room service   
• СПА центар 
• Салон за убавина
• Конференциска сала 
• Продавница
• Пеглање (со доплата) 
• обезбеден паркинг (со доплата) 
• паркинг необезбеден (бесплатно) 

DOUBLE ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• балкон
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден

LUXURY ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден
• софа кревет

STUDIO:
• поголема double room 


APARTMENT:
• пространи соби над 60 м2
 
ЗА ДЕЦА:
• детско креветче - бесплатно 
• столче за хранење - бесплатно
• електронски игри - со доплата

SKI:
• транспорт до гондола лифт - бесплатно  

• ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно 

СПА центар:
Бесплатно користење на:
• внатрешен базен 
• фитнес
• џакузи 
• сауна
• инфрацрвена сауна 
• локаниум парна бања 
• релакс соба
• хамам
• финска сауна 
• солена сауна 
• арома сауна 

Со доплата:
• масажа


далечина од
Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m

Хотелски содржини и услуги
 - Надворешен базен (бесплатно)
 - Внатрешен базен (бесплатно)
 - Сауна
 - Интернет
 - Соби за не-пушачи
 - Велнес центар
 - Хотелски паркинг
 - Пристап за хендикепирани лица
 - Бар на базен
 - Лифт

сите соби се опремени со
- ТВ
- Интернет конекција
- Телефон
- Бежичен интернет
- Сателитска ТВ
- Сеф во соба
- Клима Уред (во некои од собите)
- Мини Бар
- Фен
- Греење
- Бања/Тоалет
- Сет пешкири (2 за член)

локација
X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832
                                                                                         
Зима 2019/20 - Пакетни цени
                                                                                 
ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 години бесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%

Цената вклучува:
Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел
Цената не вклучува:
Туристичка такса 1€ по лице на ноќ (од 1 год. нагоре)!
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време
                                 
                                                                       
Зима 2019/20 - Цени на ноќ
 *ценовникот е валиден за резервации направени од 02.11

Дополнителни попусти

7 = 6 валидно за сезона 1 и 8
4=5 валидно за сезона 8
                                                                                           
 Сезона 1 2 3 4 5 6 7 8
 Период

01.12.2019

20.12.2019

21.12.2019

27.12.2019

28.12.2019

03.01.2020

04.01.2020

08.01.2020

09.01.2020

24.01.2020

25.01.2020

28.02.2020

29.02.2020

13.03.2020

14.03.2020

31.03.2020

Минимум сместување Максимум сместување
Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера
Double standard room(по лице)                       28.2 € 43.5 € / 46.1 € 41.0 € 46.1 € 37.1 € 28.2 € 2 возрасни 2 возрасни
Double deluxe room (по лице) 33.3 € 48.6 € / 51.2 € 46.1 € 51.2 € 42.2 € 33.3 € 2 возрасни 2 возрасни + 1 дете (0-5.99)
Single room 44.8 €   / 74.2 € 65.3 € 74.2 € 58.9 € 44.8 € 1 возрасен 1 возрасен + 1 инфант
One-bedroom apartment
(цена за 2 лица)
81.9 € 113.9 € / 117.8 € 107.5 € 117.8 € 99.8 € 81.9 € 2 возрасни 3 воз. + 1 дете (0-11,99)
Two-bedroom apartment (цена за 4 лица) 135.7 € 197.1 € 299.5 € 192.0 € 184.3 € 192.0 € 167.7 € 135.7 € 4 возрасни 4 возрасни + 1 дете(0-11.99)
Executive  room (по лице) 46.1 € 61.4 € 87.0 € 64.0 € 58.9 € 64.0 € 53.8 € 46.1 € 2 возрасни 2 возрасни
Минимум престој 3 ноќи 3 ноќи 4 ноќи 3 ноќи  3 ноќи 3 ноќи 
ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 години бесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%
Цената вклучува:
ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центаркористење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел
Цената не вклучува:
Туристичка такса 1€ по лице на ноќ (од 1 год. нагоре)!
Новогодишна вечера - 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за Н.Г периодот)
Божиќна вечера 25.12 - 35 еур по лцие / 15 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за 25.12)
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд